tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

XXI Ogólnopolskie Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE

W dniach 27 i 28 października 2018r.,  Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XXI OTWARTYCH MISTRZOSTWACH NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO W SCRABBLE.

Jest to impreza cykliczna, która od lat do naszego miasta ściąga miłośników SCRABBLI z całej Polski. Nasz ośrodek od lat propaguje jej walory. Dla mniej wtajemniczonych kilka słów o zasadach. Gra przypomina wielką krzyżówkę, którą należy ułożyć na planszy. Zawodnik układa jedno słowo z siedmiu wylosowanych płytek ( na każdej płytce jest litera i jej wartość punktowa), które się uzupełnia do siedmiu po wyłożeniu słowa na planszę. Za każde ułożenie liczą się punkty, wygrywa gracz z największą punktacją. Scrabble mają dużą wartość edukacyjną, uczą ortografii i gramatyki. Poprzez zabawę utrwalają zasady polskiej pisowni, ćwiczą pamięć i skupienie. Są ponad pokoleniowe, cała rodzina dorośli i dzieci mogą wspólnie bawić się i edukować podczas domowych rozgrywek. Mistrzostwa rozpoczynają się w sobotę 27.10.18 o godz. 11.00, wcześniej należy się zapisać u sędziego ( REGULAMIN I FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE DO POBRANIA)prowadzącego turniej. Zachęcamy sympatyków scrabbli, a w szczególności nowodworzan do udziału w naszych rozgrywkach, próby zmierzenia się z innymi scrabblistami i wygrywania cennych nagród oraz prestiżowych pucharów, a ciekawskich do odwiedzenia NOK-u podczas tegorocznych scrabblowych rozgrywek.