tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Skaldowie na jazzowo - Nowodworskie Spotkania Jazzzowe

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Nowodworskich Spotkań Jazzowych, które odbędzie się 14 listopada 2018r. (środa). Tym razem na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury wystąpi Trio Wojciecha Gogolewskiego – SKALDOWIE NA JAZZOWO.

Klasyczne trio jazzowe wzięło na warsztat oryginalne melodie autorstwa Andrzeja Zielińskiego. Tak powstała niezwykła płyta „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego”, zawierająca największe standardy Skaldów. „Cała jesteś w skowronkach”, „Z kopyta kulig rwie” i „Dopóki jesteś” to utwory, które zabrzmią w Nowodworskim Ośrodku Kultury w zaskakujących jazzowych aranżacjach. 

 

 

14 listopada 2018r. (środa)

godz. 19:00

Wstęp wolny

Nowodworski Ośrodek Kultury, ul. I. Paderewskiego 1A

WOJCIECH GOGOLEWSKI, pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach-Wydział Jazzu, znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, takich jak np. „No Smoking” czy „Kwartet Wojciecha Gogolewskiego”, jak również w roli sidemana. Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego AIR CONDITION, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzo­wych Szwecji, Niemiec, Francji czy Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. „PORI JAZZ” w Finlandii, „MONTREAL JAZZ FESTIVAL” w Kanadzie czy „JAZZ JAMBOREE” w Warszawie. W latach 1988-1998 artysta mieszkał w Niemczech, gdzie pracował w studiach nagraniowych oraz grał koncerty w klubach jazzowych.Wojciech Gogolewski jest również znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej jak i rozrywkowej. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, czy Michała Bajora. Aranżował również dwa utwory na płycie Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów F. Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin — pragnienie miłości”.

PAWEŁ PAŃTA - Jego zainteresowania wykraczają daleko poza idiom jazzowy — był członkiem Gustav Mahler Jugenorchester, I Solisti di Varsovia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji. Od 1994 roku związany jest z Polską Orkiestrą Radiową.Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów — Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Roberta Majewskiego, Włodka Pawlika, Filipa Wojciechowskiego.Pańta jest laureatem nagrody na czwartym Międzynarodo­wym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jako filar zespołów Włodka Pawlika uczestniczył m.in. w nagraniach albumów: „Night in Calisia” nagrodzonego statuetką GRAMMY w 2014 roku, „Anhelli”, „Tykocin” oraz ścieżki dźwiękowej do filmu „Rewers”.

ADAM LEWANDOWSKI gra na perkusji i instru­mentach perkusyjnych. Jego kariera artystyczna wiedzie poprzez różne obszary muzyczne. Od zespołów rockowych takich jak „Mech” poprzez muzykę country („Country Family”, „Lonstar Band”), pop (Anna German, grupa „VOX”, Martyna Jakubowicz), jako muzyk studyjny (np. płyty Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Zauchy, musical „Kolęda Nocka”, muzyka do wielu filmów), po jego ulubiony jazz, gdzie grał z najlepszymi.