tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

LONGING NEW BONE

 

Prawdziwa uczta muzyczna czeka nas na najbliższych Nowodworskich Spotkaniach Jazzowych.

Gościć bowiem będziemy w Nowodworskim Ośrodku Kultury krakowski kwintet jazzowy NEW BONE ze świeżutkim, jeszcze gorącym krążkiem pt. LONGING.

 

NEW BONE to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddzwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy.
Szanowni Państwo, chcielibyśmy z przyjemnością poinformować o nowym, fonograficznym wydawnictwie kwintetu New Bone. W grudniu 2019 r. zespół Tomasza Kudyka nagrał kolejną, szóstą płytę w swoim dorobku.
Album zatytułowany „Longing” ukaże się już w marcu za pośrednictwem wydawnictwa CM Records.
Krakowska grupa swoimi poprzednimi nagraniami zdobyła przychylność zarówno krytyków, jak i publiczności, która entuzjastycznie reaguje na prezentowaną podczas koncertów muzykę. Najnowszy album z autorskimi kompozycjami lidera zespołu, Tomasza Kudyka, został zarejestrowany w Studio Polskiego Radia S4 im. J. Wasowskiego w Warszawie.
Tomasz Kudyk – lider zespołu New Bone dedykuje najnowszy album „Longing” swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej już grupy Jazz Band Ball Orchestra. W sesji nagraniowej wzięli udział stali członkowie kwintetu: Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja. Na płycie znajdą się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka, z wyjątkiem jednego utworu „Head Dizziness”, napisanego przez Jana Kudyka, a zaaranżowanego przez Wojtka Groborza. Słuchając kompozycji lidera New Bone z poprzednich płyt, możemy spodziewać się muzyki pełnej liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji.
Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki, wykształconego w połowie ubiegłego wieku.
Tomasz Kudyk chciałby poprzez te płytę, a przede wszystkim muzykę, wyrazić wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracja i autorytetem. „To dzięki Tacie, jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co On ...” – wspomina lider New Bone.
Projekt w dużej części został dofinansowany z ramienia Urzędu Miasta Krakowa oraz firmy Tactica
Pharmaceuticals.
W Nowodworskim Ośrodku Kultury z zagra w składzie:
Tomasz Kudyk – trabka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1a
11 marca 2020r., godz. 19.00

WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY