Relacja

Nowodworski Ośrodek Kultury

„Aby do wesela” zespołu Krąg

09.05.2024 r.

W czwartkowe popołudnie (9.05.2024r.) Zespół Krąg z Nowodworskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosił licznie zgromadzoną publiczność na sentymentalną podróż na XIX-wieczne Mazowsze.

Program „Aby do wesela”, napisany i wyreżyserowany przez Jankę Patocką, inspirowany jest spuścizną Oskara Kolberga – etnografa, folklorysty i kompozytora. Jego 84-tomowe dzieło „Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce” uznawane jest za najważniejsze dla polskiej etnografii muzycznej.
Podczas godzinnego przedstawienia, szczelnie wypełniona publicznością sala NOK aktywnie uczestniczyła w programie artystycznym.
Wspólnie śpiewane piosenki przeplatane były salwami śmiechu. Wysiłek Zespołu Krąg nagrodzony został zasłużonymi gromkimi brawami. Nie zabrakło oczywiście bisów.
Dla tych, którym nie udało się wczoraj zobaczyć Zespołu Krąg na żywo mamy znakomitą informację. Już w czerwcu zespół pojawi się na scenie Kasyna Oficerskiego z nowym programem.