Relacja

Kasyno Oficerskie

Spektakl „8 Kobiet”

10.05.2024 r.

W piątkowy wieczór (10.05.2024 r.) Teatr Hurragram po raz pierwszy wystąpił na scenie Kasyna Oficerskiego, zobaczyliśmy spektakl „8 Kobiet” w reżyserii Marcina Turka.
Publiczność była oczarowana od pierwszych chwil do ostatnich. Gra aktorska była po prostu fenomenalna, a każda z aktorek wniosła coś wyjątkowego do swojej roli.
Agnieszka Bielecka, Marzena Wandachowicz, Agnieszka Magier, Alicja Przytulska, Agnieszka Chowaniec, Katarzyna Kowalczyk, Grażyna Rostkowska i Katarzyna Rogulska-Ciura stworzyły niezapomniane kreacje.

Spektakl opowiadał historię ośmiu kobiet zamkniętych w jednym domu, każda z nich podejrzana o morderstwo – to fabuła, która trzymała widzów w napięciu przez cały czas. Ale to nie tylko klasyczny kryminał, to także opowieść o kobiecości w jej najróżniejszych odsłonach.
Wielokrotne oklaski, śmiech podczas spektaklu świadczyły o tym, jak bardzo widzowie byli wciągnięci w historię, brawa na stojąco były zasłużone.
działa przy NOK od 2011 roku.
Wszystkich aktorów – amatorów łączy prócz przyjaźni wspólna pasja i prawdziwa radość z grania. Teatr działa prężnie i chce się rozwijać, biorąc udział w licznych przeglądach i festiwalach. Do tej pory wystawili takie spektakle jak „Scenariusz dla trzech”, „8 kobiet”, „Pokojówki”, „Pierwsza lepsza”, „Siostry”, „Traktat o niechlubnym paleniu”, „Rzecz ludzka”, „Wywiezione ze słowa”, „Małe zamieszanie” i „Choinka”.
Od 6 lat teatrem opiekuje się Pan Marcin Turek. Dwie panie są związane z teatrem od początku istnienia – tj. Agnieszka Magier i Marzena Wandachowicz.