Relacja

Nowodworski Ośrodek Kultury

Wernisaż malarstwa Ewy Krzymińskiej

08.03.2024 r.

W tym wyjątkowym dla kobiet dniu – 8 marca 2024 – odbył się wernisaż pięknych prac Ewy Krzymińskiej. Do naszej Galerii „Łącznik” zawitały różnorodne prace autorki – sielankowe pejzaże, kadry z miejskich uliczek, portrety i zachwycające kolorami scenki rodzajowe.

To już druga wystawa Ewy Krzymińskiej w NOK-u, poprzednio mieliśmy okazję oglądać jej obrazy już ponad 10 lat temu – w 2013 roku. Jak sama autorka wspomniała, pierwszy wernisaż był dla niej wspaniałym doświadczeniem i impulsem do dalszego tworzenia.
I całe szczęście, ponieważ obrazy, z którymi powróciła na ściany Galerii są przepełnione pozytywną energią i ciepłem, którego bez wątpienia wszyscy dziś potrzebujemy. Pejzaże artystki koją, a scenki rodzajowe wywołują uśmiech na twarzy.
Inspiracje do swojej twórczości Ewa Krzymińska czerpie z otaczającego ją świata – przyrody oraz ludzi, ich nastojów, zachowań i emocji. Wszystkie obrazy namalowane zostały farbami olejnym na płótnie, gdyż jest to ulubiona technika autorki – uwielbia kolory, które można nią uzyskać oraz zapach samych farb.
Na wystawie znajdziemy obrazy malowane szpachelką, jak i pędzlem, który Ewa Krzymińska prowadzi po płótnie niczym podnoszącą na duchu melodię.
Zapraszamy serdecznie do oglądania twórczości autorki w Galerii „Łącznik” – wystawa potrwa do 3 kwietnia 2024 r.