Relacja

Inne

Dzień Dziecka 2024

02.06.2024 r.

Tak w tym roku w niedzielę 2 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Amfiteatr Miejski zapełnił się naszymi radosnymi pociechami od małych po duże. To był niezwykły dzień pełen wspaniałych atrakcji, które przygotowali organizatorzy: Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Sebastian Sosiński, Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Partnerem wydarzenia był Model Group Polska, której bardzo dziękujemy za wsparcie.

Piknik rozpoczął się chwile po 13:30 rozdaniem nagród w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dzieła Aleksandra Fredry w Malarstwie i Rysunku”  – jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom.
Po godzinie 14:00 na naszej scenie pojawiła się wspaniała artystka Alicja Janosz wraz ze swoim zespołem w repertuarze dla najmłodszych. Chociaż wielu dorosłych ( jak twierdzili) wraz z dziećmi bawili się doskonale.
Pan Buźka wraz Panią Karoliną cudownie poprowadzili imprezę , a pokazy iluzji i liczne animację przyciągały pod scenę tłumy sympatyków pomimo zmiennej pogody.
Wielkie brawa dla sekcji wokalnej Nowodworskiego Ośrodka Kultury , którą prowadzi z dużymi sukcesami Paulina Serwatka. Nawet w deszczu Nasi Wokaliści zaprezentowali najwyższy poziom umiejętności .
Wszystkich zachwyciła grupa seniorów z Klubu Senior+ NDM z OPS z programem „Lokomotywa” wg. J. Tuwima. Ta sama grupa specjalnie na niedzielną imprezę upiekła przepyszne ciasta. Jednak największa furorę zrobiła wata cukrowa i popcorn przygotowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Do końca imprezy stała kolejka do „słodkich białych chmurek”. Wielkie podziękowanie dla pracowników i wolontariuszy. Duży buziak dla Pana kręcącego watę.
Mieliśmy również pełne wrażeń spotkanie z interaktywnym tyranozaurem REKSIEM, który jeszcze wróci do naszego miasta.
Firma Kapka zabawiała dzieci cała gamą atrakcji od malowania buziek, poprzez brokatowe tatuaże i kolorowe warkoczyki.
NOK zaprosił na warsztaty wyrobu zakładek do książek i budowania modeli zwierzątek z tektury, które otrzymaliśmy od firmy Model Group Polska z Czosnowa.
Swój plac zabaw przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne , która nie tylko bawiła ,ale też edukowała. Strefa dmuchańców, euro bungee, planszówki XXL, stoiska z atrakcjami to dodatkowe punkty programu cieszące się dużym zainteresowaniem,
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia!
Cieszymy się, że tak wiele nowodworzan i nie tylko, uczestniczyło w naszej imprezie.
Do zobaczenia za rok!