Relacja

Kasyno Oficerskie

Koncert Alicji Borkowskiej z córką Vesną „Wielcy Nieobecni”

30.11.2023 r.

To był wyjątkowy i sentymentalny koncert. Piosenkarka Alicja Borkowska 30 listopada 2023 roku wróciła do miejsca swojego debiutu.

Tak o tym mówi „Jestem bardzo wzruszona tym, że dla Was zaśpiewam tu, w pięknym klubie garnizonowym w Twierdzy, bo tu są moje artystyczne korzenie, tu się wychowałam i na tej scenie stawiałam swoje pierwsze kroki. Dziś, po wielu latach znowu tu wystąpię! Zaśpiewam dla Was najpiękniejsze piosenki tych, których już nie ma wśród nas, ale dzięki swojemu talentowi stali się nieśmiertelni”. I zaśpiewała, ale jak! Czarująco, ciepło, nastrojowo i osobiście, bo wokalistka napisała wiele tekstów do własnych piosenek. Artystce towarzyszyła utalentowana córka Vesna, która tak jak mama wychowała się w Twierdzy Modlin i tak jak mama rozwija własna drogę artystyczną. Wokalnemu duetowi cudowny muzyczny klimat stworzyli Piotr Rodowicz na kontrabasie i Piotr Malicki na gitarze. Brawa, wielkie brawa od całej publiczności, a szczególne od wzruszonych mieszkańców Twierdzy, przyjaciół i znajomych.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

———————————————————————
Rewitalizacja i modernizacja Garnizonowego Kasyna Oficerskiego jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPOWM 2014 – 2020
Działanie 5.3 Dziedzictwo kulturowe, tytuł projektu „Wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez rewaloryzację dawnego Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin”, „Stworzenie funkcji kulturowych, w tym edukacyjnych,w dawnym Kasynie Oficerskim w Twierdzy Modlin”, „Adaptacja historycznego obiektu dawnego Kasyna Oficerskiego na cele turystyczne oraz kulturalno – edukacyjne”
Działanie 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych, tytuł projektu „Aktywizacja społeczna i gospodarcza obszaru rewitalizowanego poprzez rozwój infrastruktury dawnego Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin.