Relacja

Nowodworski Ośrodek Kultury

Wyjątkowy muzodram „Rewolucja balonowa”

17.10.2025 r.

Atmosfera nostalgii wypełniła wczorajszego wieczoru naszą salę widowiskową, gdzie mieszkańcy i goście spotkali się na wyjątkowym muzodramie „Rewolucja Balonowa” – poruszającym, pełnym emocji spektaklu o dorastaniu w latach 90., pierwszych marzeniach wolnej Polski i przemianach, które ukształtowały całe pokolenie.

Na scenie wystąpiła Katarzyna Zielińska Jaworska – oficjalnie, która w niezwykle autentyczny i emocjonalny sposób wcieliła się w bohaterkę opowiadającą o swoich wspomnieniach z czasów dzieciństwa i młodości. Towarzyszył jej grający na kontrabasie Norbert Kubacz.
Tekst sztuki autorstwa Julii Holewińskiej, laureatki Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, łączył humor, wzruszenie i refleksję nad tym, jak bardzo zmienił się świat w ciągu zaledwie trzech dekad. Całość reżyserował Sławomir Batyra.
Publiczność z entuzjazmem reagowała na kolejne sceny, w których przeplatały się dźwięki znanych przebojów lat 90., wspomnienia gum Turbo, Papa Dance i kolorowych produktów, które wtedy zachwycały świeżością nowej rzeczywistości.
To był wieczór pełen emocji, wspomnień i muzyki, który na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Przy okazji przypominamy, że Katarzyna Zielińska Jaworska – oficjalnie poprowadzi u nas zajęcia teatralne dla młodzieży i dorosłych. Są jeszcze wolne miejsca!

Wydarzenie w ramach cyklu „Kulturalna jesień z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury”.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.