Relacja

Nowodworski Ośrodek Kultury

Eliminacje Miejskie 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

25.03.2024 r.

25 marca 2024r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Miejskie 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Już po godzinie ósmej w nasze progi wkraczali odświętnie ubrani uczniowie z nowodworskich szkół podstawowych w towarzystwie nauczycieli lub rodziców.
Punktualnie o 9.00 rozpoczął się konkurs, w którym jurorami byli Lidia Godlewska – przedstawiciel NOK i Piotr Kulesza – „nasz aktor”. Piotr jest nowodworzaninem, który od podstawówki do gimnazjum brał udział w tym konkursie. Ukończył Krakowską Akademię Teatralną i obecnie został zaangażowany do Teatru Ochoty. Młodym recytatorom życzył sukcesów i wiary we własne umiejętności.
Jurorzy przesłuchali 29 uczniów, którzy zaprezentowali wiersze: J. Brzechwy, J. Tuwima, D. Gellner, W. Szymborskiej, a też K. Baczyńskiego, C.K. Norwida, J. Słowackiego.
Wybór trójki zwycięzców był niełatwy i jurorzy do warszawskiego finału zakwalifikowali:
Miłosza Myśliwca z SP nr 7 w kat. kl. 1-3,
Urszulę Nowacką z SP nr 5 w kat. kl. 4-6,
Hannę Grądzką z SP nr 4 w kat. kl. 7-8.
Dodatkowo przyznano trzy wyróżnienia: Piotrowi Oporskiemu z SP nr 3, Neli Walczak z SP nr 3 i Szymonowi Rosiakowi z SP nr 7, a wszyscy pozostali recytatorzy zostali obdarowani nagrodami pocieszenia.
W tym roku „Syrenka Warszawska” okazała się niezmiernie hojna, a to dzięki ofiarności sponsorów: Przychodni Lekarskiej „Życie”, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji oraz Urzędowi Miejskiemu. Bardzo, bardzo dziękujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów i pokonania tremy.