tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

KINO pod GWIAZDAMI

Drugi sezon Kina pod Gwiazdami rozpoczął się projekcją filmu „Wyjazd integracyjny”.

Przybyło sporo, spragnionych kinowych wrażeń, widzów. A pogoda spisała się na piątkę. Duży ekran rozwieszony pod gołym niebem, niepowtarzalna atmosfera dziedzińca NOKu oraz zabawna komedia sprawiły, że impreza była bardzo udana, a mieszkańcy naszego miasta skorzystali z ciekawej propozycji kulturalnej.

Kolejny film w cyklu KINO pod GWIAZDAMI przyciągnął blisko 70 osób. Nasi kinomani spędzili wieczór na świeżym powietrzu z bardzo interesującym obrazem Leszka Dawida z brawurowo zagraną przez Romę Gąsiorowską rolą młodej kobiety – Ki, tytułowej bohaterki filmu. Chociaż trzeba było po projekcji późną porą wracać do domów, to warto było przyjść na dziedziniec NOKu, by zobaczyć ten ciekawy obyczajowy film, w którym humor mieszał się z gorzką prawdą o rzeczywistości.
3.08.2012 roku wyświetliliśmy na dziedzińcu głośny film Wojciecha Smarzowskiego „Róża”. Mogłoby się wydawać, że tylko filmy łatwe i przyjemne mogą nadawać się na wakacyjne piątkowe wieczory, a jednak okazało się, że nowodworska publiczność spragniona jest dobrego, ambitnego kina, które porusza niezwykle ważne, choć też trudne tematy. Kino pod gwiazdami zgromadziło tym razem przed swoim ekranem około 130 osób. Niektórzy, mimo późnej pory, długo jeszcze dyskutowali o losach bohaterów i ludzi, których spotkały podobne losy, bo film był bardzo poruszający i chociaż dotykał spraw historycznych, to jednak mówił o tym, co ważne jest w życiu każdego człowieka: miłość, rodzina, zdrowie, spokój.
Cykl filmów pod gołym niebem zakończyliśmy ,paradoksalnie, w sali kinowej, silny wiatr ,niska temperatura i wiszące, deszczowe chmury zmusiły nas do przeniesienia się pod dach, ale i tak blisko stuosobowa widownia z wielką przyjemnością obejrzała komedię romantyczną Listy do M. w reżyserii Mitji Okorna, z udziałem Macieja Stuhra, Romy Gąsiorowskiej-Żurawskiej,Pawła Małaszyńskiego i in.
Wakacje zbliżają się ku końcowi, jednakże dla sympatyków kina atrakcje wcale się nie kończą, niebawem spotkamy się przecież na spotkaniach w cyklu Więcej niż Kino.