tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury jest czynna w godz. 8:30-15:30.

KOCHANI WARTO BYŁO - XIV finał WOŚP w Nowym Dworze Mazowieckim

KOCHANI WARTO BYŁO

XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Nowym Dworze Mazowieckim
08 stycznia 2006

 

Warto było. Pomimo siarczystego mrozu warto było.
Ze stu trzydziestu jeden zgłoszonych i zarejestrowanych wolontariuszy nie wszyscy wyszli na ulice naszego miasta. jednych zmogła choroba, innych odstraszył mróz. W efekcie
na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach i naukę pierwszej pomocy w naszym mieście kwestowało 122 zarejestrowanych wolontariuszy w asyście podwójnej liczby wolontariuszy bez identyfikatorów. Podobnie jak w latach ubiegłych wśród przechodniów dominowali ludzie z identyfikatorami na piersiach. byli wszędzie przed sklepami, kościołami, na stacjach benzynowych, dworcu autobusowym. Rankiem było ich więcej niż zwykłych przechodniów. Widzieliśmy na mieście maluchów ze szkół podstawowych kwestujących w asyście rodziców.
Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się gorące napoje i posiłki przygotowane
dla wolontariuszy w poszczególnych szkołach. Po raz pierwszy od wczesnych godzin porannych cieszyła się powodzeniem kawiarnia OLIMP, gdzie dla wolontariuszy przygotowano ciepłe napoje oraz grochówkę i chociaż na zebraniu organizacyjnym zapowiedzieliśmy, że ciepła zupka będzie od godziny 14.00, to w praktyce była gotowa i dostępna od samego rana.
Wcześniej niż kiedykolwiek zaczęły spływać do sztabu WOŚP puszki z zebranymi datkami, bo już od godziny 12.00. Zaczęliśmy się martwić o wynik kwesty w naszym mieście.
Jednakże piękne słońce, które wyłoniło się z mgły nad naszym miastem tchnęło w organizatorów odrobinę nadziei, może nie będzie źle.
Podczas, gdy wolontariusze poświęcali się dla innych na mrozie, w hali sportowej trwał rodzinny turniej strzelecki, oraz trwały przygotowania do popołudniowego koncertu.
W związku z tym , że w ostatniej chwili wycofał się szantowy zespół BEZMIARY , musieliśmy zmodyfikować nieco program ( Swoją drogą nie zapraszajcie do siebie tego zespołu. Są niepoważni.). Koncert rozpoczął się punktualnie impresjami filmowymi z przygotowań do XIV Finału w Nowym Dworze Mazowieckim oraz instruktażowym filmem Szkoły Wojennej Sztuki Obronnej „Wojownik ” dotyczącym form obrony przed nagłym atakiem fizycznym. W efekcie prezentacje na żywo rozpoczęły się od godziny 16.30. Jako pierwsza na estradzie zaprezentowała się uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 4 Karolina Mikołajczyk w piosence „Dziewczyna mojego chłopaka”, po niej sceną zawładnęły dziewczęta z Publicznego Gimnazjum Nr 2 ,Asia Berdyn, Magda Drozd, Janina Klimiuk, Olga Kwiatkowska, Asia Liwska i Ewa Zapora wykonały pięć utworów. Do dwóch z nich teksty napisała ich opiekunka Pani Mirosława Białkowska. Usłyszeliśmy między innymi utwory „ Nie zapomnimy Ojcze Święty”, „Żyją w moim domku” oraz „Kiling me softy with his song” z rep. Roberty Flack. Kolejne piosenki wykonały dla publiczności przedstawicielki Publicznego Gimnazjum Nr 1 Ewa Kohn,Paulina Topczewska,Klaudia Skiba oraz Ewelina Grochala a były to „Miałeś być” z rep. Moniki Brodki, „Zakręcona” z rep.Reni Jusie oraz „O mnie się nie martw” z rep. Kasi Sobczyk.
Popowy charakter pierwszej części koncertu podtrzymali przedstawiciele klubu piosenki FRAZA Joanna Mazur i Adam Pożycz wykonując najnowsze hity polskiej muzyki popowej.
Przed drugą częścią koncertu organizatorzy spróbowali sięgnąć do kieszeni zebranej na hali publiczności oferując do licytacji gadżety WOŚP. Jednakże młodzieżowa w większości publiczność kieszenie miała raczej puste. Honoru mieszkańców bronili nieco starsi mieszkańcy. Udało się sprzedać kubek WOŚP,krawat, koszulkę, serduszko,kalendarz, puzzle, apteczkę, podkładkę na dokumenty, organizer,plakat z I edycji WOŚP z autografem Jurka Owsiaka, maskotkę a wszystko to za niespecjalnie imponującą kwotę 335 zł.
Po licytacji „ scenę” opanowali adepci Szkoły Wojennej Sztuki Obronnej Bu Jutsu „Wojownik” Pana Janusza Kowalskiego. W półgodzinnym bardzo widowiskowym pokazie „ na gołej ziemi” zaprezentowali różne formy samoobrony gołymi rękami i zużyciem broni.
Rockowo-popowy zespół STREFA wprowadzał publiczność w totalną zmianę nastroju od muzyki popowej do czystego rocka. popis drugiego gościa z Warszawy zespołu Black & White to już czysty, mocny rock and roll w dobrym wydaniu. Co prawda wypłoszył on z sali nieco starszych widzów, ale ta muzyka taki ma charakter. Punktualnie o godzinie 20.00
wystrzeliliśmy „światełko do nieba”, w tym roku trudno mówić o światełku. Wspaniały dziesięciominutowy pokaz sztucznych ogni przy akompaniamencie, specjalnie na tę okoliczność skomponowanego przez Piotra „Dzikiego” Chancewicza utworu muzycznego, stworzył wspaniałe widowisko, nagrodzone przez oglądających gromkimi brawami.
Po wystrzeleniu „światełka do nieba” część publiczności wróciła na halę sportową aby wysłuchać występu nowodworskiej grupy New Timing. Zespół wystąpił w nietypowym dla siebie składzie, bo bez gitarzysty prowadzącego, który w tym czasie był po operacji
w szpitalu. Cały ciężar koncertu musieli wziąć na siebie: basista i perkusiści. Wybrnęli z tej sytuacji znakomicie. młodzież zgromadzona na sali powitała popisy perkusistów z dużym entuzjazmem, a gdyby akustyka na hali była inna ?
Podczas trwania koncertu i jeszcze długo po jego zakończeniu komisja finansowa sztabu WOŚP w Nowym Dworze Mazowieckim mozolnie liczyła zebrane grosiki: liczyła,liczyła,liczyła i doliczyła się 27 463, 35 zł, zebraliśmy zatem kwotę nieco większą niż w roku poprzednim .

A więc Kochani WARTO BYŁO.
Po raz kolejny mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego okazali WIELKIE SERCE
i zrozumienie dla nieszczęść jakie spotykają nasze pociechy codziennie i niespodziewanie.
DZIĘKUJEMY ZA TO WSZYSTKIM DARCZYŃCOM W NASZYM MIEŚCIE
W tegorocznym koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali z nami nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów, pracownicy techniczni wszystkich nowodworskich szkół. Pracownicy Urzędu Miejskiego, Nowodworskiego Ośrodka Kultury,Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,Biblioteki Publicznej. Czuwali nad nami funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej. Wsparła nas technicznie firma MD LIGHT. Wspaniałe jedzonko zawdzięczamy Urzędowi Miasta, SKWS „Nasza Gmina – Nasz Powiat”, kawiarni OLIMP. Władzom Miasta wspaniałe „Światełko do nieba”. Obsługę finansową, bez żadnych opłat i prowizji BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU w Nowym Dworze Mazowieckim.
SKŁADAM WAM WSZYSTKIM ZA TO SERDECZNE DZIĘKI

Szef Sztabu WOŚP
w Nowym Dworze Mazowieckim

Krzysztof Borowski

 • zdjecie_11029
 • zdjecie_113
 • zdjecie_11593
 • zdjecie_11957
 • zdjecie_13964
 • zdjecie_14226
 • zdjecie_15393
 • zdjecie_15691
 • zdjecie_15989
 • zdjecie_16638
 • zdjecie_16729
 • zdjecie_16732
 • zdjecie_175
 • zdjecie_17704
 • zdjecie_19891
 • zdjecie_19928
 • zdjecie_2240
 • zdjecie_228
 • zdjecie_3915
 • zdjecie_4361
 • zdjecie_4602
 • zdjecie_5096
 • zdjecie_5185
 • zdjecie_5378
 • zdjecie_5385
 • zdjecie_5482
 • zdjecie_5919
 • zdjecie_6119
 • zdjecie_7903
 • zdjecie_7968
 • zdjecie_8071
 • zdjecie_8956
 • zdjecie_9792