tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy SERDECZNE DZIĘKI!!!

Serdeczne dzięki składamy nowodworskim wolontariuszom uczniom szkół podstawowych Nr 3,4,5 i 7,gimnazjów Nr 1,2,3 i 4, Zespołów Szkół Zawodowych Nr 1 i 2, Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego oraz harcerzom i kadrze nowodworskiego hufca, którzy mimo porywistego, zimnego wiatru, od rana do późnego popołudnia kwestowali na ulicach naszego miasta na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na rzecz bezpiecznego życia noworodków i dzieci jeszcze nie narodzonych.


Serdeczne dzięki składamy nauczycielom, rodzicom, opiekunom, pracownikom technicznym szkół, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie wolontariuszy
i opiekę nad nimi podczas trwania ulicznej kwesty. A nie była to prosta sprawa. Wspomniany wiatr spowodował , że w słoneczną niedzielę 09 stycznia 2005r. ulice naszego miasta były praktycznie wymarłe. Widoczne były tylko grupy zmarzniętej młodzieży i dorosłych
z emblematami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O wyniku Waszego poświęcenia mieliśmy się przekonać dopiero późnym wieczorem.
Tymczasem w niektórych szkołach wolontariusze mogli posilić się gorącą zupą i herbatą.
Gorący posiłek i napoje oczekiwały na wolontariuszy także w kawiarni OLIMP mieszczącej się w hali NOSiR.
Uliczna zbiórka przebiegała pod czujnym okiem policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, oraz Straży Miejskiej. Dzięki ich rzetelnej pracy uliczna kwesta zakończyła się szczęśliwie bez żadnych nieprzyjemnych zdarzeń.
Kiedy około godziny 1400 do Sztabu zaczęły spływać pierwsze puszki z pieniędzmi, do pracy przystąpiła Komisja Finansowa Sztabu WOŚP. Składała się ona z fachowych sił Nowodworskiego Ośrodka Kultury, Nowodworskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim. W ciągu ośmiu godzin Panie przeliczyły masę monet o wadze blisko 90 kilogramów. Dzięki życzliwości Zarządu Banku Spółdzielczego zebrane pieniądze zostały bez żadnych opłat i prowizji przyjęte do Banku i przekazane na konto Fundacji Jurka Owsiaka. Późnym wieczorem przewiezione zostały przez Straż Miejską w asyście Policji
w miejsce przeznaczenia. Ciekawe jaka była to kwota?
Kweście ulicznej towarzyszyły imprezy sportowe i artystyczne.
W godzinach od 1000 do 1400 na hali sportowej NOSiR rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej, w którym uczestniczyły zespoły Redakcji Sportowej TVP, Polskiego Radia, Artystów i Sportowców oraz Samorządowców i Parlamentarzystów. Turniej przygotowany został z inicjatywy Burmistrza Miasta przez inspektora ds. kultury i sportu Urzędu Miasta oraz Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Emocji było co niemiara zwłaszcza, że w składach drużyn piłkarskich można rozpoznać znanych polityków, sportowców i artystów.
Po zakończeniu rozgrywek piłkarskich, do akcji wkroczyły ekipy techniczne Nowodworskiego Ośrodka Kultury i Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zmieniły one wystrój wnętrza hali sportowej. Na hali pojawiła się piękna dekoracja przygotowana przez najmłodszych członków sekcji plastycznej i członków Rowerowego Klubu Łowców Historii „Chrobry” działających w Nowodworskim Ośrodku Kultury, oświetlona przez sprzęt udostępniony przez firmę MD LIGHT oraz efekty sceniczne udostępnione przez Klub Rozrywki „RELAX”.
Część artystyczną rozpoczęły najmłodsi artyści z Publicznego Przedszkola Nr 5.
W barwnym korowodzie tanecznym wraz maluchami zwiedziliśmy całą Europę. Emocji zarówno na estradzie jak i na widowni, związanych z tym występem obecnym na imprezie już nikt nie odbierze. Maluchy nie mogły uczestniczyć w kweście ulicznej, ale już po raz drugi manifestują swoją solidarność z ideą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Po maluchach na estradzie pojawiły się zespół ISKIERKI z Publicznego Gimnazjum Nr 1.
W nastrój zadumy i refleksji wprowadziły obecnych utwory z repertuaru St.Sojki „Tolerancja”, ‘Jest taki dzień” z repertuaru S.Krajewskiego.
Popis niebanalnej sprawności fizycznej zaprezentowali uczniowie IV klas Szkoły Podstawowej Nr 4 w tańcu break dance i sporo finezji artystycznej dziewczęta klas III tejże szkoły w układzie tanecznym pt: „ W sieci ”.
W tym miejscu organizatorzy postanowili zajrzeć do kieszeni obecnych na Sali mieszkańców miasta. Rozpoczęła się licytacja gadżetów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przedmiotów, które do licytacji wystawiły nowodworskie firmy
i osoby prywatne. Na początku było dość ciężko otworzyć portfele obywateli, ale w miarę upływu czasu szło coraz lepiej. Łącznie w z licytacji uzyskano kwotę 2 345 zł. Nabywców znalazła m.in. jedyna w mieście koszulka WOŚP, koszulka z autografami prezentacji drużyny piłkarskiej „Świt” z 1995 r., okolicznościowa moneta o nominale 1 Sie Ma
portfel skórzany, kubki WOŚP i Poczty Polskiej i wiele innych drobnych aczkolwiek praktycznych przedmiotów oraz ciekawych pamiątek.
Po emocjach związanych ze sprawami bardzo przyziemnymi, w atrakcyjnym programie wokalnym zaprezentował się kwartet z Publicznego Gimnazjum Nr 2.
A zaraz po nim widzowie z zapartym tchem obejrzeli popis adeptów Szkoły Wschodnich Sztuk Walki WOJOWNIK. Bez żadnego zabezpieczenia adepci wykonywali m.in. skomplikowane ewolucje w powietrzu kończące się efektownymi padami.
Jak zwykle entuzjastycznie przyjęty został działający w Nowodworskim Ośrodku Kultury klub piosenki FRAZA, który zaprezentował znane i lubiane piosenki dla starszych i dla młodzieży. Ciekawą propozycję, standardów rockowych przedstawił w swoim występie pracujący w NOK zespół muzyczny Bez Odwrotu.
Punktualnie o godzinie 2000 w symbolu jedności z ludźmi dobrej woli na całym Świecie wysłaliśmy symboliczne Światełko Do Nieba. A zakończenie spotkania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z mieszkańcami Nowego Dworu Mazowieckiego swoje kompozycje muzyczne zaprezentował kolejny zespół działający w NOK New Timing. Wielkim skupieniu zebrana publiczność wysłuchała propozycji młodych, poszukujących muzyków.
Przez całą imprezę nad bezpieczeństwem obecnych oprócz wymienionej już Policji i Straży Miejskiej czuwali pracownicy Agencji Ochrony Mienia i Osób EGIDA.
XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , przeprowadzony został przy użyciu minimalnych środków finansowych. Na niezbędne wydatki materiałowe wyłożyło pieniądze Stowarzyszenie Wspierania Samorządności „Nasza Gmina – Nasz Powiat” i Klub Radnych „Wiarygodność Niezależność Dialog”.
Trud organizacyjny całego przedsięwzięcia powierzony został Sztabowi Organizacyjnemu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym większość zadań przyjęli nasienie pracownicy Nowodworskiego Ośrodka Kultury, Wydziału Promocji i Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego.
Serdeczne Dzięki pracownikom powyżej wymienionych instytucji.
NASZ WSPÓLNY TRUD NIE POSZEDŁ NA MARNE, DZIĘKI OFIARNOŚCI MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA ZEBRALIŚMY
27 140,82 ZŁ

 • Bez_Odwrotu
 • Bez_Odwrotu_1
 • Bez_Odwrotu_2
 • Bez_Odwrotu_3
 • Bez_Odwrotu_4
 • Iskierki_PG_Nr_1
 • Licytacja_koszulki
 • Najmodszy_Wykonawca
 • New_Timing_1
 • New_Timing_2
 • New_Timing_3
 • New_Timing_4
 • Praca_w_siedzibie_WOP_wre_-_161204
 • Spokanie_wigilijne_w_klubie_Seniora_141204_007
 • Spokanie_wigilijne_w_klubie_Seniora_141204_009
 • Spokanie_wigilijne_w_klubie_Seniora_141204_010
 • Spokanie_wigilijne_w_klubie_Seniora_141204_011
 • Spokanie_wigilijne_w_klubie_Seniora_141204_012
 • Spokanie_wigilijne_w_klubie_Seniora_141204_013
 • Szkoa_WschSztuk_Walki_Wojownik
 • Tanecznkrokiem_po_Europ_PP_Nr_5
 • Tenecznym_krokpo_Europ_PP_Nr_5
 • WOP_-_161204_identyfikatory_w_obrbce
 • WOP_-_przygotowujemy_identyfikatory_161204
 • WOP_2005
 • W_sieci_popis_taneczny_ucznuiw_PG_Nr_3
 • W_sieci_popis_taneczny_ucznuiw_PG_Nr_3_1