tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Janusz Yanina Iwański - Krzysztof Klenczon

13 maja 2017r. Janusz Yanina Iwański, zaśpiewał w Nowodworskim Ośrodku Kultury największe przeboje Krzysztofa Klenczona - artysta, którego nie trzeba rekomendować.

Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów. W ostatnich latach znany szerokiej publiczności przede wszystkim ze współpracy z zespołem MAANAM, a także ze wcześniejszych dokonań duetu SOYKA YANINA, z którym to ma na koncie ponad 1500 koncertów zagranych nie tylko w kraju, ale także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Jest autorem i wykonawcą przeboju WIELKIE PODZIELENIE, który pomimo upływu czasu nadal jest grany przez wiele rozgłośni radiowych, takich jak choćby POLSKIE RADIO, VOX FM czy RADIO ZŁOTE PRZEBOJE.

Jako gitarzysta bardzo swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Jego dyskografia obejmuje ponad 30 płyt nagranych z różnymi artystami, a wytrawni fani jazzu z pewnością kojarzyć go będą ze współpracy z takimi gwiazdami światowego formatu jak TOMASZ STAŃKO, ADAM RODGERS czy BOB STEWART, a także jako współzałożyciela i lidera legendarnej jazz-rockowej formacji TIE BREAK.

Piosenki Krzysztofa Klenczona towarzyszą artyście od najmłodszych lat. Jako źródło pierwszych fascynacji muzycznych stały się z czasem inspiracją do tworzenia własnych kompozycji. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele niezapomnianych przebojów, takich jak „Port”, „10 w skali Beauforta” czy „Kwiaty we włosach”, „Wróćmy nad jeziora”. Nie zabrakło oczywiście „Wielkiego podzielenia” oraz kilku innych autorskich piosenek. Wszystkie te utwory łączy ze sobą fakt, iż artysta ma do nich bardzo osobisty, wręcz emocjonalny stosunek, co jest gwarancją szczerego przekazu płynącego ze sceny, a wykonywanie ich właśnie w konwencji akustycznej pozwala nadać im oryginalny charakter i wyjątkowe brzmienie.

Stosunek artysty do twórczości Krzysztofa Klenczona podzieliła nowodworską publiczność, która, zachęcana przez Yaninę, ochoczo śpiewała z nim refreny piosenek, klaskała i prowadziła z nim dialog odpowiadając na jego pytania czy sugestie. Udowodniła tym samym, że twórczość Krzysztofa Klenczona jest wciąż żywa i wzbudza silne emocje wśród słuchaczy. Kojarzy się bowiem z pięknymi latami młodości wśród starszej ich części i ciągle pozytywnie wpływa na tę cześć młodzieży, która zetknęła się z piosenkami Krzysztofa Klenczona. Biorąc pod uwagę fakt, że na widowni znajdowali się zarówno starsi jak i młodzież, można by rzec, iż piosenki Krzysztofa Klenczona łączą pokolenia. Wszyscy ulegli czarowi jego twórczości, ale także osobowości wykonawcy Janusza YANINY Iwańskiego. Równie gorąco przyjmowane były kompozycje Yaniny zarówno te znane, Wielkie Podzielenie postawiło publiczność na nogi, jak i te z najnowszej płyty nagranej z zespołem 4gramY pt: Kręci się...
Ponad dwie godziny z Januszem Yaniną Iwańskim i jego zespołem:
Dariusz Bafeltowski - gitary, głos. (muzyk znany ze współpracy m.in. z Martyną Jakubowicz, Januszem Radkiem czy Justyną Steczkowską)
Przemysław Pacan - cajon, instr. perkusyjne, głos ( współpraca m.in. z Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Smolikiem czy Kasią Kowalską)
Agnieszka Djatri Kural – bass ( współpraca m.in. z Markiem Jackowskim & The Goodboys, Warszal, Kingdom Waves )
to godziny fantastycznych wspomnień, dobrej muzyki i niezwykłego klimatu, które słuchacze zapamiętają na długo we wdzięcznej pamięci.

 • DSC_0482
 • DSC_0487
 • DSC_0493
 • DSC_0496
 • DSC_0504
 • DSC_0514
 • DSC_0515
 • DSC_0518
 • DSC_0543
 • DSC_0550
 • DSC_0559
 • DSC_0569
 • DSC_0571
 • DSC_0574