tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Uwaga! Od początku listopada ulegają zmianie godziny pracy kasy: poniedziałek, wtorek, piątek: 8.30 - 15.30, środa, czwartek: 11.30 - 18.30

WnK - Ja Olga Hepnarowa, spotkanie z Michaliną Olszańską

Moc emocji czekało na kinomanów w piątek 23.03.2018r.. Podczas filmowego spotkania w cyklu Więcej niż Kino nowodworscy miłośnicy kinematografii, obejrzeli film wyprodukowany w polsko-czeskiej koprodukcji pt. „ Ja Olga Hepranova „ z 2016 roku.

Gościem wieczoru była odtwórczyni głównej roli Michalina Olszańska, laureatka nagrody Czeskiego Lwa.
Czarno-biały, osadzony w latach głębokiego socjalizmu film, opowiadający genezę zbrodni popełnionej przez tytułową Olgę Hepnarową wywarł ogromne wrażenie na zebranej publiczności, (po zakończeniu projekcji przez długą chwilę na widowni panowała zupełna cisza) prowokując do głębokich przemyśleń i dyskusji. W trakcie rozmowy prowadzonej przez red. Stanisława Zawiślińskiego z gościem wieczoru, poruszono szereg niezwykle interesujących wątków dotyczących przede wszystkim pracy aktorki nad filmem: budowaniu postaci, rozważań egzystencjalnych, technicznych rozwiązań na planie filmu, współpracy z czeskimi filmowcami, ale także o planach, motywacjach oraz zawodowych i życiowych priorytetach artystki. O ile sam film wprowadził dośc ponurą atmosferę, o tyle rozmowa z Michaliną Olszańską sprowadziła ducha widowni do normalnego poziomu i przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
Wszystkich zainteresowanych kinem oraz naszych stałych gości serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Więcej Niż Kino, które odbędzie się wkrótce.

  • DSC_0014
  • DSC_0020
  • DSC_0022
  • DSC_0025