tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia, już po raz 27, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, i rzeczywiście jest! Nowodworzanie chcą pomagać - wspierali akcję na rozmaite sposoby: wrzucając datki do puszki, przekazując przedmioty na licytacje, kwestując na ulicach miasta, wielu z nich miało swój wkład w organizację 27 finału!

Akcję charytatywną co roku wspiera setki tysięcy wolontariuszy w całej Polsce i poza jej granicami. W nowodworskim sztabie zarejestrowanych było 130 wolontariuszy, rozsiani po ulicach całego miasta aktywnie zachęcali do wsparcia akcji, której tegorocznym celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To dzięki ich zaangażowaniu udało się osiągnąć bardzo dobry wynik - zebraliśmy ponad 67 000 zł!

Siedzibą sztabu, jak co roku był Nowodworski Ośrodek Kultury, w którym odbył się 27 Finał - impreza towarzysząca kweście. Świętowanie zaczęliśmy od rana – już o godzinie 10:00 w Sali Widowiskowej, obył się „pokaz żółtej magii” w wykonaniu Pana Buźki, który wszystkich przybyłych wprawił w znakomity nastrój. Następnie odbyły się przedstawienia utalentowanych młodych adeptów sztuk teatralnych, muzycznych oraz tanecznych działających w grupach artystycznych działających w Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Zobaczyliśmy między innymi przedstawienie pt. „O rany Julek!” w wykonaniu teatru dziecięcego „Wędrowniczek”, pokaz grupy tanecznej „NOKAUT”, oraz wyśmienity koncert sekcji wokalnej i instrumentalnej. Obejrzeliśmy również pokaz iluzji Mateusza Misiewicza, młodego samouka sztuki iluzjonistycznej, który swoim pokazem oderwał widownię od rzeczywistości!

W „Galerii Łącznik” również nie zabrakło atrakcji! Za datki do puszki mogliśmy napić się pysznej kawy od „BLACKMATT COFFE SERVICE”, skosztować waty cukrowej i popcornu od „SŁODKI/SŁONA”, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce „GO4PHOTO”. Dużą popularnością cieszyły się również stoiska kreatywne: warsztataty wycinanki kurpiowskiej prowadzone przez instruktorkę wycinankarstwa Panią Janinę Patocką, warsztaty plastyczne podczas których mogliśmy malować rysować, kolorować, dekorować i składać kartonowe modele ufundowane przez firmę „MODEL”. Ula Falasa, Magda Duda i Magdalena Wojcieszek oferowały malowanie buziek dzieciom i profesjonalny makijaż dla Pań. Strażacy z OSP-RW uczyli pierwszej pomocy, a na Dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury zorganizowali pokaz umiejętności psów ratowniczych, tam też miłośnicy motoryzacji „Popatroleni NDM” przygotowali wystawę samochodów terenów.

W trakcie Wielkiego Finału nie mogło zabraknąć muzyki! W tym roku charytatywnie zagrało aż pięć zespołów, już od 16:00 rozbrzmiewała głośna, energetyczna muzyka. Sceną zawładnęli kolejno: Codename The Garage, Royal Age, Grupa Pasera, Banda Łysego i Sunsmoke. Wszystkie koncerty i występy przeplatały licytacje, wyśmienicie prowadzone przez lidera „Bandy Łysego” - Marcina „Marcela” Słabolepszego.

Godzina 20:0 - „Światełko do nieba” – każdego roku jest punktem kulminacyjnym akcji WOŚP. Tym razem zobaczyliśmy efektowny pokaz laserowy, po którym Cukiernia Duet zaprosiła wszystkich na przepyszny tort.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim naszym wspaniałym wolontariuszom, nowodworzanom wspierającym akcję oraz wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie 27. Finału WOŚP w Nowym Dworze Mazowieckim. Lista pomagających i wspierających jest bardzo długa. Ciepłe podziękowania kierujemy do: Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim, Zakładu Wodociągów i Kanalizaji w Nowym Dworze Mazowieckim, pracowników Nowodworskiego Ośrodka Kultury, koordynatorów szkolnych, Marcina „Marcela” Słabolepszego, Wojtka Gęsickiego, Pana Buźki, Mateusza Misiewicza, Marcina Ciuchty z „BlackMatt Coffe Service”, Szymona Jezierskiego z „Słodki Słona”, Konrada Bartczaka z fotobudki „Go4Photo”, Nowodworskiej Grupy Fotograficznej „NoviFoto”, Janiny Patockiej, Uli Falasy, Magdy Dudy, Magdaleny Wojcieszek, wszystkich zespołów, instruktorów oraz dzieci działających w sekcjach zainteresowań NOK, pracowników Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim, pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Cukierni „Duet”, Piekarni - Cukierni „Grzybki”, sklepów „Oleńka” i „Lobi”, strażaków OSP-RW, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pracowników Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, miłośników motoryzacji „Popatroleni NDM”, „Piwnicy Winnicy”, salonu „Paryżanki”, restauracji „Inna”. Dziękujemy! Wspólnie pokazaliśmy, że „Pomaganie jest dziecinnie proste” i przynosi wiele uśmiechu, radości oraz satysfakcji!

 • P1190238
 • P1190266
 • P1190267
 • P1190275
 • P1190278
 • P1190290
 • P1190292
 • P1190299
 • P1190331
 • P1190361
 • P1190431
 • P1190442
 • P1290719
 • P1290724
 • P1290759