tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że dnia 27 lutego 2024 r. kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

Grafika artystyczna dla każdego - zapraszamy na warsztaty

Od października zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na zajęcia z grafiki artystycznej.

Podczas warsztatów w pracowni graficznej będzie można poznać tradycyjne techniki druku wklęsłego, wypukłego i płaskiego. W tajniki tradycyjnych technik jak linoryt, czy sucha igła wprowadzą twórcy współczesnej grafiki, specjaliści z zakresu grafiki warsztatowej i projektowej, malarstwa i rysunku – Anna Dybowska i Marcin Dybowski. Obydwoje są autorami prac reprezentujących polską grafikę na międzynarodowych przeglądach - Biennale i Triennale sztuki. Ich prace znajdują się w publicznych międzynarodowych oraz krajowych zbiorach grafiki m. in. w Międzynarodowym Centrum Ekslibrisu w Sint-Niklaas w Belgii, w Muzeum w Macedonii, w Serbii, w Bułgarii. Grafika artystyczna to dziedzina oparta na tradycyjnym warsztacie twórczym, którą cechuje przenikanie się trzech wyżej wspomnianych metod druku. Prace graficzne posiadają unikalną jakość, a każda odbitka ma wyjątkowy charakter i wartość. Wpływa na to całość ciekawych czynności technicznych podczas pracy i wykorzystanie szerokiej gamy specjalistycznych narzędzi. Grafika pozwala na ręczne odbicie własnego rysunku, stworzonego wcześniej na właściwej płycie. Łączenie tradycyjnych technik tej dziedziny przy użyciu profesjonalnych mediów i papierów graficznych, pozwoli na poznanie i wykorzystanie warsztatu twórczego grafika do stworzenia unikatowych, indywidualnych prac, a szeroki zakres działań praktycznych ułatwi każdemu odkrycie uśpionych talentów dla stworzenia niepowtarzalnych realizacji.
Na zajęcia zapisać się można w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ulicy I. Paderewskiego 1A. (60 zł/os. mies. – cena zawiera specjalistyczne materiały). Zajęcia odbywają się w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca.