Relacja

Nowodworski Ośrodek Kultury

8 edycja Konkursu Recytatorskiego „Tęczowe Rymowanki”

28.11.2023 r.

Mimo ponurej pogody, dzisiejszy dzień w NOK-u rozpromieniły przedszkolaki, uczestniczące w 8 edycji Konkursu Recytatorskiego „Tęczowe Rymowanki”. Konkurs od lat organizują Nowodworski Ośrodek Kultury wraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Dworze Mazowieckim.

Maluchy przebrane za najróżniejsze postacie prezentowały wiersze wielu znanych autorów takich jak: H. Niewiadomska, J. Tuwim oraz J. Brzechwa. Na twarzach maluchów widać było tremę, która gasła natychmiast po brawach publiczności. Jury miało trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców z 21 recytatorów, gdyż każdy występ był jedyny w swoim rodzaju.

W oczekiwaniu na wyniki, nastał czas na magię. Pani Marta Skoczek, iluzjonistka oczarowała wszystkich swoim pokazem. Znikające przedmioty, kolorowe iluzje tworzyły niezwykłą atmosferę pełną śmiechu i radości. Występ był ekspresyjny, zawierał dużo niesamowitych sztuczek, które zarówno zaskakiwały i bawiły młodszą oraz starszą widownię. Publiczność burzliwymi oklaskami nagrodziła „super” iluzjonistkę. Po zakończeniu programu, nadszedł czas na wyniki. Jury w składzie: Ewa Mróz, Ewa Borkowska i Lidia Godlewska, odczytało protokół i nagrodziło zwycięzców specjalnymi nagrodami, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz książki.

Dziękujemy zarówno przedszkolakom jak i wszystkim opiekunom za wzięcie udziału w naszym konkursie. Do zobaczenia w następnym roku!

Oto nasi mali finaliści!:

Kategoria 3-4 latków:

1. Aleksander Mordaka – Publiczne przedszkole nr 4
2. Gabriela Kurpiewska – Publiczne przedszkole nr 1
3. Leon Jakóbiak – Publiczne przedszkole nr 5

Kategoria 5-6 latków:

1. Wojciech Wroński – Publiczne przedszkole nr 2
2. Antonina Prokopiuk – Publiczne przedszkole nr 5
3. Szymon Smoliński – Publiczne przedszkole nr 3