Relacja

Kasyno Oficerskie

Największe przeboje animacji w Kasynie Oficerskim

19.11.2023 r.

W minioną niedzielę (19.11) na scenie Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin odbyło się niezwykłe wydarzenie pt.: „Największe przeboje animacji: spotkanie z dubbingiem”. Na zaproszenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury pojawili się wyjątkowi goście, którymi byli Weronika Bochat-Piotrowska, znana m.in. jako głos filmowej Vaiany, oraz Tomasz Steciuk, który wcielił się w postać filmowego Prosiaczka z „Kubusia Puchatka” i Szeregowego z „Pingwinów z Madagaskaru”. To było prawdziwe święto dla fanów animacji, zarówno małych, jak i dużych.

Sala teatralno-kinowa tętniła życiem, gdyż spotkanie przyciągnęło nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chętnie zanurzyli się w magicznym świecie bajkowego dubbingu. Niektóre dzieci pojawiły się nawet w przebraniach swoich ulubionych postaci, co dodatkowo nadawało wydarzeniu klimatu.

Aktorzy, obdarzeni nie tylko talentem aktorskim, lecz także charyzmą sceniczną, podzielili się z widzami ciekawostkami na temat pracy aktora dubbingowego. Opowiadali o tym, jak tworzy się postać dźwiękiem, jak ważna jest ekspresja głosu i jakie wyzwania niesie za sobą dubbingowanie kultowych postaci animowanych.

Weronika Bochat-Piotrowska i Tomasz Steciuk nie tylko opowiadali o postaciach, którym użyczyli głosu, ale także przenieśli publiczność w świat muzyczny animacji. Przeplatane były utwory znane z takich filmów jak „Vaiana”, „Kraina Lodu”, „Król Lew”, „Toy Story” czy „Pszczółka Maja”. Nie obeszło się bez momentów, kiedy artyści zapraszali wszystkich do wspólnego śpiewania i tańca.

To wydarzenie było nie tylko okazją do zobaczenia twórców ulubionych postaci na żywo, ale również do wspólnego świętowania niedawnego oficjalnego otwarcia Kina w Kasynie Oficerskim. Pożegnani brawami, Weronika Bochat-Piotrowska i Tomasz Steciuk pozostawili po sobie uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.