tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Zapiski oficera Armii Czerwonej - spektakl

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl teatralnywg prozy Sergiusza Piaseckiego w wykonaniu Piotra Cyrwusa pt. "Zapiski oficera Armii Czerwonej"
08.10.2021 godz.18.30 , karta wstępu 30 zł

Monodram został zrealizowany na podstawie książka Sergiusza Piaseckiego „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.Jest dziennikiem Michaiła Zubowa, tytułowego oficera Armii Czerwonej, który 14 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Jako człowiek wychowany w systemie totalitarnym odbiera nasz kraj jako miejsce sprzeczności i dziwów. Wojenne przeżycia doświadczają starszego lejtnanta Zubowa, czy go zmieniają? Jakie wyciągnie wnioski? To opowieść o losach jednostki w czasie wojny.

Piotr Cyrwus za rolę Zubowa otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu. O granej postaci mówi: „Zubow jest postacią tragiczną. Człowiek nigdy nie jest jednowymiarowy. W teatrze gram pełną gamę bohaterów, postacie kontrastowe, co mnie cieszy. Najbardziej lubię grać właśnie takie złożone charaktery.”

Spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej” to jeden z najlepszych monodramów polskiego teatru, łączący doskonałe aktorstwo z wyjątkowym tekstem.

Czas trwania spektaklu 1 godz. 20 min.

Przy wejściu do ośrodka kultury oraz podczas spektaklu wszystkich uczestników obowiązuje zakrycie ust i nosa. Obowiązuje dezynfekcja i dystans. Maseczki uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Ilość miejsc w sali widowiskowej podczas imprezy jest ograniczona.

 

Nowodworski Ośrodek Kultury, u. I. Paderewskiego 1A, Nowy Dwór Mazowiecki

nok.nowydwormaz.pl