tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Recital Magdy Smalary: "KOBIETA DO ZJEDZENIA"

 "Kobieta do zjedzenia, czyli o tym, że wszyscy wyglądamy jak Wenus z Milo, plus minus, znaczy plus - piętnaście kilo..."

Recital Magdaleny Smalary

„Kobieta do zjedzenia”

SKŁAD ZESPOŁU:

Urszula Borkowska - fortepian

Wojciech Gumiński – kontrabas

 

Nowodworski Ośrodek Kultury

09.03.2023   godz. 19.00  

bilet 40 zł

Magdalena Smalara w recitalu ,,Kobieta do zjedzenia" opowie o jednej z największych namiętności świata czyli o jedzeniu. Usłyszymy piosenki napisane specjalnie do tego spektaklu oraz szlagiery w nowych aranżacjach.

Nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą. Niektórym jest to zupełnie obojętne. Warto wiedzieć, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemal metafizyczną. Dziś, kiedy co druga osoba to wybitny smakosz o wiedzy szefa kuchni restauracji z gwiazdką Michelin, jedzenie znowu stało się tematem numer jeden.

Będzie zabawnie i lirycznie. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach. Aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą m.in. terapię odchudzającą u hipnotyzera.

„Kobieta do zjedzenia” jest jednym z najpiękniej przygotowanych spektakli muzycznych w tym kraju. Wybrano do niego teksty znane i te już całkiem zapomniane, takie, które funkcjonują jako piosenki (czasem choćby z okresu dwudziestolecia międzywojennego), ale i te, do których Urszula Borkowska dopisała dopiero muzykę. Wszystkie składają się na coś niesamowicie zaostrzającego apetyt. Inteligentny, pięknie zbudowany spektakl wprost skrzy się dowcipem. Nic jednak dziwnego. Nie ma tu głupawych pioseneczek, od których krwawią nam uszy, gdy włączymy dziś radio. To autentyczne perełki, o głębokich – mimo często zabawnego charakteru – tekstach. Gdzie dziś znaleźć takie cuda? Nie ma wielu takich miejsc. Tym bardziej polecam graną w wielu miejscach Warszawy „Kobietę do zjedzenia”. Włodzimierz Neubart-Chochlik Kulturalny