tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

„ON” w poezji Grupy Literackiej VENA

W sobotni wieczór 16 kwietnia 2016 roku w Nowodworskim Ośrodku Kultury spotkali się nowodworscy poeci i sympatycy ich twórczości.

Po raz czwarty Grupa Literacka VENA działająca w Nowodworskim Ośrodku Kultury do której należą ; Mirosława Białkowska ,Barbara Malewska i Tomasz Witkowski zaprezentowała własną twórczość w cyklu „ W ciszy ser , potoku lśnień ” pod bardzo szerokim podtytule „ON”. Bo On to oczywiście mężczyzna , ale też; anioł , czas, prochowiec i właśnie o nim w różnych odsłonach wypowiadali się nasi twórcy.
Gościem wyjątkowym, acz obecnym tyko na portrecie narysowanym przez Tomasza Witkowskiego był Józef Chorądzikiewicz nieżyjący już członek Grupy „VENA”. Twórczość tego poety prezentował młody sympatyk poezji Rafał Witkowski ( zbieżność nazwisk nie przypadkowa).W programie cała gama nastrojowych wierszy od lirycznych do refleksyjnych poprzez żartobliwe fraszki i limeryki o przeróżnych tytułach: „ Co zawdzięczam kobiecie”, „Czas”, „Nos”, „Deszcz”, „Detal”, „ Tańczący poeto”. Najwięcej śmiechu wywoływały fraszki , a na potwierdzenie przytoczę dwie autorstwa Mirosławy Białkowskiej i Tomasz Witkowskiego.

Nosiłem ją na rękach
potem, niekiedy, na barana
A dzisiaj? Osiemdziesiąt kilo
Niech zasuwa sama.

Sport to zdrowie
Mimowolna sportu doza
Czwarte piętro plus skleroza

Dopełnieniem udanego wieczoru były piosenki w wykonaniu utalentowanej wokalistki Janiny Klimiuk –Popielak, a mistrzostwem świata była piosenka „WALC EMBARRAS” w jej wykonaniu. Cieszy bardzo, że pisanie wierszy nie zanika, a jej odbiorcy nadal bez wymuszonej grzeczności wsłuchują się w strofy wierszy i dziękują za takie spotkania. Natomiast nam, bardzo przyjemnie, że Nowodworski Ośrodek Kultury tak ulotna dziedzinę kultury może popularyzować.

  • DSCN2833
  • DSCN2835
  • DSCN2836
  • DSCN2837
  • DSCN2838
  • DSCN2840
  • DSCN2842
  • DSCN2844