tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Więcej niż Kino - IKAR. Legenda Mietka Kosza

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość
spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

Zapraszamy 21 lutego 2020r. o godz. 18.30 do wspólnego obejrzenia, nagrodzonego 5 Złotymi Lwami, filmu Macieja Pieprzycy
IKAR. Legenda Mietka Kosza

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z wybitną aktorką, w filmie odtwórczynią roli profesor Anieli,
MAJĄ KOMOROWSKĄ

Wieczór poprowadzi: red. Stanisław Zawiśliński.

O filmie: Wbrew wszelkim przeciwnościom losu i własnym ograniczeniom Mietek Kosz (Dawid Ogrodnik) zostaje wirtuozem fortepianu. Bill Evans uznał Kosza za jednego trzech najwybitniejszych muzyków swoich czasów i chciał nagrywać z nim w Stanach Zjednoczonych. Jednak okrzykniętemu geniuszem chłopakowi z polskiej prowincji oszałamiająca kariera nie daje szczęścia. Nie umie żyć bez ludzi, bez miłości i przyjaźni. W każdej nowo poznanej kobiecie próbuje odnaleźć bezgraniczną miłość i oddanie, którego doświadczył w dzieciństwie od swojej matki.
opis dystrybutora kino
Mieczysław Kosz to postać autentyczna. Przyszły geniusz fortepianu od wczesnego dzieciństwa niedowidzi. Na operację oczu jest za późno - chłopiec, odesłany przez matkę do zakładu dla dzieci ociemniałych, zupełnie traci wzrok. Odkrywa inny sposób komunikacji z otoczeniem - muzykę: ma wielki talent pianistyczny. Zdobywa klasyczne wykształcenie muzyczne, ale ciągnie go do jazzu - z końcem lat 60. XX w. staje się fenomenem polskiej i światowej pianistyki jazzowej, porównywanym do Billa Evansa. Dwudziestokilkuletni Kosz podbija publiczność w kraju i za granicą, występuje z powodzeniem na prestiżowych festiwalach jazzowych, nagrywa płyty. Sukcesom artystycznym towarzyszy jednak poczucie samotności w życiu osobistym, które objawia się na różne, także bardzo gorzkie, sposoby. ( źródło: strona filmweb.pl)
W rolach m.in.: Dawid Ogrodnik, Maja Komorowska, Jowita Budnik, Wiktoria Gorodeckaja, Piotr Adamczyk, Jacek Koman i in.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1a
21.02.2020r., godz. 18.30
WSTĘP WOLNY
https://www.filmweb.pl/video/Spot/nr+1-51895