tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 30 marca 2023 r. zostały odwołane zajęcia ceramiczne. Za niedogodności przepraszamy.

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne w Nowodworskim Ośrodku Kultury w sezonie 2022/23 r. rozpoczynamy od dnia 19.09.2022 r.
 W październiku poniższy harmonogram zajęć może ulec zmianie.

Balet dla dzieci (taniec klasyczny)

Dzieci uczą się podstawowych pozycji i ćwiczeń z tańca klasycznego, a następnie wykorzystują je w zabawach baletowych, improwizacjach i w ułożonych specjalnie dla nich choreografiach. Zajęcia obejmują również rozciąganie i wzmacnianie mięśni, kształtowanie prawidłowej sylwetki, umuzykalnianie, rytmikę. Balet poprawia koordynację ruchową, wdzięk i grację. Wyrabia ogólne poczucie estetyki i dbałość o wygląd. Dzieci rozwijają wyobraźnię, ćwiczą zmysły oraz ciało. Szczególnie wśród dziewczynek zajęcia cieszą się olbrzymią popularnością, a małe baletnice co tydzień ubierają się w swoje sukienki i baletki, by ćwiczyć nowe tańce i figur.
Latino. Taniec dla pań
Forma zajęć wyłącznie dla kobiet wykształcająca u uczestniczek - eleganckie i pełne gracji ruchy, zmysłowe spojrzenia, kokieteryjne gesty. To kwintenesencja stu procentowej kobiecości. Na tych zajęciach wszystko z dużą dozą humoru i nieco z przymrużeniem oka. Zajęcia oparte sa na krótkich układach choreograficznych pozwalających ukazać w świadomy i delikatny sposób swoje atuty, w dobrym smaku, umiejętnie eksponować swoją kobiecość. Doskonałe zajęcia wyrabiające rozwój muskulatury, co zapewnia atrakcyjny wygląd na co dzień, wpływa pozytywnie na samopoczucie, dodaje pewności siebie a przy tym niekonwencjonalna formuła tematycznych zajęć aerobowych pozwala miło spędzić czas.

Taniec jazzowy/taniec nowoczesny
Taniec nowoczesny jest jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych. Kojarzy się nieodłącznie z konwencją teatru muzycznego.Większość przedstawień tanecznych i musicali bazuje na tej technice tanecznej. To gorący, nieokiełznany, energetyczny taniec który narodził się w Afryce. Charakterystyczną cechą tego tańca jest policentryzm czyli izolowanie poszczególnych części ciała (głowa,ramiona,klatka piersiowa,biodra) i poruszanie nimi niezależnie w różnych płaszczyznach i różnym tempie. Ruch akcentowany jest w dół, kolana są zgięte, górna część ciała pochylona do przodu, ruch jest policentryczny, odbywa się w różnych płaszczyznach - na stojąco, na kolanach, w przysiadzie i na leżąco. Taniec jazzowy uczy wyrażenia emocji, uczyć oraz ekspresji.

Taniec dla seniora
Na przygodę z tańcem nigdy nie jest za późno. Taniec to wspaniała forma ruchu i relaksu, która daje dużo radości i satysfakcji. Program zajęć został opracowany z myślą o dojrzałych uczestnikach kursu. Starannie dobrany materiał taneczny i muzyka sprawia, że nauka jest łatwa i przyjemna. Na zajęciach z tańca poznamy nie tylko podstawowe kroki lecz zrzucimy równiez zbędne kilogramy i nawiążemy nowe znajomości.

Taniec z rytmiką.

Taniec z rytmiką to rozwijające i interesujące ćwiczenia dla młodszych i starszych dzieci. Istotą zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna. Pierwszym etapem kształcenia jest wyrobienie u dzieci koordynacji słuchowo ruchowej poprzez ćwiczenia reakcji ruchowej na bodźce dźwiękowe, poznawanie cech dźwięków: ich wysokości, czasu trwania oraz kształcenie umiejętności precyzyjnego odtwarzania rytmu, tempa, metrum itp.. Podstawą zajęć są zabawy rytmiczne i taniec.

HIP-HOP

HIP-HOP jest tańcem przebojowym i dynamicznym. Ma charakter estardowy, opiera się na żywiołowych wymagających dużej sprawności fizycznej w krokach. W trakcie dzieci poznają specyficzny sposób porusza się w HIP-HOPIE, proste elementy, kroki i figury taneczne. Przyswajają również układ taneczny, którego powtarzanie poprawia pamięć ruchową. Zajęcia przeznaczone dla chłopców i dziewczynek nie chcących tańczyć w parach.

Zajęcia odbywają się według poniższego harmonogramu:

instr. Rafał Sawko

poniedziałek
17.30 - 18.15
balet dla dzieci 5-6 lat                                          - sala 108 

18.20 - 19.20
taniec nowoczesny    7 - 9 lat                               - sala 108

19.25 - 20.25
taniec nowoczesny    9 -13 lat                              - sala 108


 

środa

instr. Rafał sawko

17.30- 18.15
balet dla dzieci 5 - 6 lat                                           - sala 109

18.20 - 19.20
rytmika z el.tańca dla dzieci 7 - 9 lat                       - sala 109

 

czwartek

instr. Rafał Sawko

17.30 -  18.15
gimnastyka z tańcem dla Seniora                           - sala 108

18.20 - 19.20
taniec nowoczesny dla dzieci 9 -13 lat                    - sala 108

19.25- 20.25
Latino dla Pań                                                         - sala 108


 
 KUP BILET1